top of page

QuickJOBS Academy
Pomáháme Ti se vstupem na pracovní trh pomocí kariérních tipů a pracovních nabídek.

Pracovní tipy - Základní (chystáme)
Pracovní tipy - Pokročilé (chystáme)
Discord komunita - téma kariéry (chystáme)

POKROČILÉ TIPY NA ŽIVOTOPIS 

Základní

Odpovědět na otázku: "Proč jste odešli z vaší předchozí práce?"

Když byl šéf psychopat

Odpovídáš na otázku: "Proč jste odešli z vaší předchozí práce?" a máš pocit, že Tvoje odpověď nemusí být ta nejlepší? Nezoufej, máme pro Tebe tipy, jak se s touto otázkou vypořádat.

Zapomeň na negativní odpovědi, kde si stěžuješ, že byl bývalý šéf psychopat. Místo toho se zaměř na pozitivní a neutrální stránky situace.

 

Můžeš zmínit třeba změnu v managementu, která vedla k Tvému odchodu, ale zároveň také vyzdvihni pozitivní zkušenosti, které jsi získal/a během svého působení v bývalé firmě.

Je důležité ukázat, že jsi připraven/a na nové výzvy a že se chceš učit nové věci. Také zmiň, že se těšíš na příležitosti, které Ti nová firma nabízí.

Pamatuj, že odpověď na tuto otázku může být klíčová při získání pozice, na kterou se hlásíš. Zaměstnavatelé hledají lidi, kteří mají pozitivní a konstruktivní přístup k práci a jsou ochotni se učit nové věci.

Nechceš číst? Koukni na video 👉

Když chceš víc peněz

Nechceš číst? Koukni na video 👉

Mnoho lidí se cítí při nepříjemných otázkách pod tlakem a chtějí odpovědět stručně. Výsledkem může být ale bohužel negativně znějící odpověď, jako například: "Chci víc peněz." Na zaměstnavatele může působit taková odpověď sobecky.

 

Místo toho se snaž zdůraznit pozitivní zkušenosti z předchozí práce a ukázat, jaké dovednosti jsi získal/a a jakých výsledků jsi dosáhl/a. A na základě toho, jsi připraven/a se posunout na novou pozici.

Když byla Tvoje práce nudná

Mnoho z nás se v práci ocitne v situaci, kdy nám začíná vadit rutina a nudíme se. To je přirozené, když jsme dlouho na jednom místě a potřebujeme změnu.

 

Při odpovědi se zaměř se na to, co jsi v předchozí práci získal/a a řekni, co hledáš v budoucí práci. Je to pro Tebe příležitost k růstu? Nebo hledáš možnost uplatnit získané dovednosti? Nebo chceš zkusit něco úplně nového? Vysvětli, co Tě k tomu vedlo.

 

Například: "I když jsem měl/a v předchozí práci ráda kolegy a společnost, cítil/a jsem, že tam nemám dostatek výzev. V nové práci se chci zaměřit na převzetí větší zodpovědnosti a použití svých nově nabytých dovedností."

To potěší potenciálního zaměstnavatele a může Ti dát i prostor pro rozvoj v oblasti, která Tě skutečně zajímá.

Nechceš číst? Koukni na video 👉

Jak zaujmout po pohovoru

Nechceš číst? Koukni na video 👉

Chceš po pohovoru zanechat na zaměstnavatele co nejlepší dojem? Řekli, že Ti dají vědět, ale Ty stále uvažuješ o tom, jestli jsi udělal/a vše ve svých silách, abys vysněnou práci získal/a?

Jednou z nejlepších věcí, které můžeš po pohovoru ještě udělat, je napsat follow-up e-mail. To není žádné vtírání se, ale pouze zdvořilostní gesto, které ukazuje, že se o dané místo opravdu zajímáš a že si vážíš času, který si zaměstnavatel pro Tebe udělal.

Co by měl e-mail obsahovat? Poděkuj zaměstnavateli za jeho čas. Připomeň něco, co se Ti na společnosti líbilo a vyzdvihni jednu nebo dvě informace, které Tě zaujaly.

 

Follow-up e-mail neukazuje pouze Tvůj zájem, ale i schopnost a ochotu komunikovat. Rozhodně je tedy dobrý nápad se zdvořile připomenout a třeba získáš odpověď, na kterou čekáš, dříve.

Jak odpovědět na netypické otázky?

Nechceš číst? Koukni na video 👉

Na pohovoru se může objevit spousta nečekaných otázek, jako například:  "Jak byste prodal/a ledničku Eskymákovi?" nebo "Kolik je aut v Praze?".

 

Tyhle otázky mohou být na první pohled matoucí a člověk neví, co na ně odpovědět. Ale věz, že náboráře většinou nezajímá konkrétní odpověď, ale spíše chce slyšet Tvůj přemýšlející proces a to, jak se umíš poprat se stresem.

Někdy Ti náboráři pokládají netypické otázky, aby viděli, jak postupuješ při řešení problémů. Takže neváhejte přemýšlet nahlas a ukaž svou kreativitu.

 

Pamatuj si, že náboráři chtějí najít nejen kvalifikovaného zaměstnance, ale také člověka, který bude do týmu zapadat. Takže být upřímný a přirozený je vždycky nejlepší cestou.

DALŠÍ TÉMATA

Pracovní tipy - Základní (chystáme)
Pracovní tipy - Pokročilé (chystáme)
Discord komunita - téma kariéry (chystáme)
Mladí tanečníci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci a nech si posílat nabídky.

bottom of page