Blog a další praktické články pro zaměstnavatele

Externí článek

Co motivuje dnešní zaměstnance?

Víte, co vás jako zaměstnance motivuje? 


Předchozí dekády v práci byly výrazně řízeny soutěživostí, dominancí a nezávislostí ve stylu: ‘‘Chci dominovat, všechny porazit!’’ Nyní se trendy otočily výrazně jiným směrem. 


Podle průzkumu od HR News - personalistika, management je v dnešní době kladen důraz na spolupráci, odměny a mezilidské vztahy. Zaměstnance silněji motivují smysl práce, potřeba uznání a kariérní růst. 

Externí článek

Nedostatek lidí s potřebným profilem

Jaké specialisty firmy skutečné hledají?


Víte, že 36 % firem v České republice nemohou naplnit svá pracovní místa kvůli nedostatečné kvalifikaci? Jaké profese jsou firmami nejvíce poptávané a jakou specializaci byste si měli vybrat, abyste se stali horkým zbožím na trhu práce? Neotálejte a přečtěte si průzkum Nedostatek lidí s potřebným profilem od společnosti ManpowerGroup.

Externí článek

Jak měřit motivaci aneb jste Obránce, Ředitel či Tvůrce?

Co nás skutečně motivuje?


Motivační videa, řečníci a citáty nás dokáží na chvíli nakopnout. Máte ale ponětí, co skutečně ovlivňuje vaši motivaci? A můžeme být vůbec trvale motivovaní? Na zmíněné otázky se snažila odpovědět řada slavných psychologů pomocí různých modelů. K nejpraktičtějším nástrojům s teoretickým základem patří motivační mapy. Jste nyní dost motivovaní na to, si je vyzkoušet?

QuickJOBS Blog

Jak oslovit mileniály?

O mileniálech se říká, že jsou slabší v živé sociální interakci a mají díky online a mobilním službám hodně věcí na dosah a bez námahy. Jako důvody se uvádí online komunikační nástroje, které jim byly od dětství přístupné a umožňovaly komunikaci bez fyzického setkávání (např. ICQ, Facebook, sms,…) a také mobilní služby a jejich možnosti.

QuickJOBS Blog

Nová situace na pracovním trhu vyžaduje nová řešení

Aktuální trh práce v naší republice je silně poznamenán minimální nezaměstnaností. Tato situace je skvělá pro uchazeče o zaměstnání (jestli ještě nějací zbyli :)) nebo pro zaměstnance, kteří plánují změnit práci. Ti si mohou vybírat a jsou jim nabízeny lepší podmínky, než dříve. Průměrná mzda loni stoupla o sedm procent a pro letošek se čeká ještě o trochu víc.

QuickJOBS Blog

FB Skupiny a hledání brigádníků: Jaká jsou narůstající omezení ?

V nedávném článku Jak najít brigádníky jsme pro vás srovnali naši službu QuickJOBS s hledáním brigádníků pomocí Facebookových skupin. Hledání brigádníků přes Facebook docela fungovalo, ikdyž má několik omezení (malý počet aktivních uživatelů ve skupině či neznalost kandidátů). FB však stále upravuje pravidla a efektivita tohoto nástroje průběžně klesá. Co se za poslední dobu změnilo?

Články pravidelně sdílíme na LinkedIn